Univerzita Palackého Olomouc

L@byrint
Internetová laboratoř pro všechny mladé chemiky

MŠMT - národní program výzkumu
ÚVODNÍ INFORMACE aneb PRAVIDLA HRY SOUTĚŽE

L@byrint

1. ročník korespondenčně – elektronické zábavné soutěže 
pro studenty a žáky základních a středních škol
Vítáme vás na stránkách L@byrint, který nabízí všem žákům základních škol a studentům středních škol zábavnou populárně-vědeckou soutěž a také možnost vstoupit mezi mladé vědce, badatele.
Co na těchto stránkách najdete?
     Kolektiv autorů pro vás připravil internetovou laboratoř pod názvem L@byrint, ve které můžete soutěžit, řešit chemické a přírodovědné úlohy, kvízy, křížovky a hlavolamy. Soutěží se dobrovolně především zábavnou formou, bez nudy, spíše pro radost.
Proč se pustit do řešení úkolů třeba hned?
     Procvičíte si a prohloubíte si své znalosti z chemie i ostatních přírodních věd, získáte spoustu nových informací o vyžití vědeckých objevů a vynálezů v běžném životě. Poznáte, že něco umět, něco správně vyřešit přináší člověku i trošku radosti z dosaženého cíle či úspěchu. I vědce jejich práce baví, pro většinu z nich je jejich práce hobby, pro některé je práce skoro jako adrenalinový sport. Věříme, že se s Vámi, co by úspěšnými řešiteli, setkáme u nás na pracovišti autorů této soutěže, tedy na akademické půdě Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, a to na závěrečném semináři, kam postoupí ti nejúspěšnější z vás. Zde vás pak čeká jistě zajímavý program, který uspokojí touhy nejednoho mladého chemika, který se dal na cestu začínajícího vědce-badatele.
První kolo soutěže začíná!
     První kolo je určené pro všechny studenty základních škol, nižších stupňů gymnázií (prima až kvarta včetně) – verze 11 a také pro všechny studenty středních škol – verze 12, a hlavně pro ty z vás, kteří si rádi zasoutěžíte, kteří se chcete seznámit s novými známými, kamarády, které baví hrát si třebas i s vědou.
Jak se zúčastnit soutěže?
     Na konci této stránky najdete dva odkazy, které vám otevřou cestu ke hře s jednou z nejkrásnějších přírodních věd – chemií. Pokud jste si pozorně přečetli předchozí odstavec (První kolo soutěže začíná!), jistě rychle pochopíte, na který odkaz kliknout (dle vašeho věku). Poslední formalitou, která vás čeká ještě před vlastním „hraním si s chemií“ bude vyplnění velmi krátkého dotazníku, který nám slouží pouze k detailnějšímu vyhodnocení celé soutěže. Děkujeme vám všem za správné vyplnění a odeslání.
     Nyní na vás čeká 8 snad zajímavých her. Záleží pouze na vás, které z nich budete řešit. Každá úloha má daný počet bodů a jak již víte do posledního 3. kola postupují pouze ti nejlepší, to znamená ti, kteří mají největší počet bodů. Čím více vyřešených úloh, tím větší pravděpodobnost účasti ve finálovém kole. Výsledky odešlete nejpozději 20. 2. 2007 (23:55) na:
  1. v elektronické podobě (do subjektu prosím uvádějte vaše celé jméno a verzi, ve které soutěžíte, např.: Pavel Marek – verze 11) na e-mail: labyrint@upol.cz
  2. v dopise klasickou poštou na adresu:
    Doc. RNDr. Marta Klečková, CSc,
    Katedra anorganické chemie,
    Křížkovského 10,
    771 47, Olomouc
Druhé kolo
     Úlohy 2. kola budou zpřístupněny pro všechny 7. 2. 2007. Bude se jednat o 5 her a je opět pouze na vás kolik a jaké úlohy budete řešit, důležitý je počet získaných bodů. Nejlepší hráči (tedy hráči s největším počtem bodů) se setkají v květnu 2007 na závěrečném boji nejlepších.
Třetí kolo
     Termín pro finálový megasouboj těch nejlepších byl stanoven na 18. 5. 2007. Soutěžící se mohou těšit nejenom na zajímavé hry a soutěže, ale také na zajímavé ceny pro nejlepší. Součástí třetího kola Labyrintu bude také závěrečná konference mladých nadějných chemiků, kde okusíte nefalšovanou kongresovou atmosféru. Sledujte web, kde budou uvolněny včas informace.
Aktuálně
     2. kolo bude ukončeno 11. dubna 2007 ve 12.00. Účastníci 3. kola, kteří budou vybráni, budou informováni elektronickou poštou, popřípadě ve škole svým učitelem. Sledujte naše webové stánky pro aktuální informace.
Kontaktní adresa
     Pokud potřebujete ještě více informací:
telefone-mail
Doc. RNDr. Marta Klečková, CSc585 634 430marta.kleckova@upol.cz
Mgr. Marek Pavlíček, Ph.D776 694 959pavlicek@rupnw.upol.cz
1. kolo

Verze 11

Verze 12

2. kolo

Verze 21

Verze 22