Logo UP

Přírodovědný l@byrint: hlavní stránka

Poslední aktualizace:

Logo MSMT Logo L@byrintu
Clipart

Základní informace a pravidla soutěže Přírodovědný l@byrint

Vítáme vás na stránkách Přírodovědný l@byrint, který – podobně jako naše ostatní L@byrinty – nabízí žákům základních škol a studentům středních škol zábavnou populárně-vědeckou soutěž i možnost vstoupit mezi mladé vědce a badatele.

Baví Vás chemie i fyzika i další přírodovědné předměty? Nevíte, který z nich je Vám nejbližší? Rádi se díváte na svět okolo z různých úhlů? Potom je naše nabídka určená právě pro Vás! Připravili jsme pro Vás internetovou laboratoř, v níž můžete soutěžit, řešit přírodovědné úlohy, kvízy, křížovky a hlavolamy. Soutěží můžete „bloudit“ dobrovolně, pro radost z přemýšlení a – jak doufáme – i pro zábavu. Na nejlepší z Vás čekají zajímavé věcné ceny.

Upozornění pro učitele: podobně jako v loňském roce přispějeme škole, z níž se zúčastní nejvíce soutěžících, na pomůcky či výukové materiály podle jejího výběru částkou 3000 – 5000 Kč (v každé z obou kategorii zvlášť).

Budeme Vám také velmi vděčni, pokud si najdete chvilku času a vyplníte nám elektronický dotazník na adrese http://isouteze.upol.cz (jeden dotazník pro studenty, jeden pro učitele).

Organizace soutěže

Přírodovědný l@b yrint je připraven ve dvou verzích:

V každé verzi na Vás čekají 2 kola, první nyní na podzim, druhé na jaře roku 2008. Obě kola soutěže budou domácí, takže je můžete řešit doma, ve škole či kdekoli jinde sami nebo i se svými kamarády. Termín odevzdání, tj. zaslání řešení domácích kol bude vždy uveden na zadání, orientační termínovník celého ročníku je na stránce se zadáním úloh (občas si prosím zkontrolujte, zda nedošlo k drobným změnám).

Úlohy nemusíte řešit nutně všechny, můžete si vybrat jen takové, které Vám připadají nejsympatičtější. Podmínkou účasti ve druhém kole také není absolvování kola prvního. Platí ovšem, že čím více úloh spočítáte, tím více bodů máte šanci získat a tím více se můžete přiblížit slíbeným cenám. Pokud některou úlohu nedotáhnete celou do konce, zkuste poslat i jen náznak či nápad, jak ji řešit, nějaký bod lze občas získat i tak. Po uzavření série zveřejníme na internetu průběžné pořadí soutěžících v obou verzích.

Jak se zúčastnit soutěže?

Pokud jste se dočetli až sem, můžete se pustit do hry! Zadání spolu s termínovníkem (později i řešením a průběžným pořadím) najdete na zvláštní stránce nebo v nabídce levého sloupce pod položkou „Úlohy a výsledky aktuálního ročníku »“. Pokud jste pozorně přečetli předcházející část, už víte, do která verze – podle věku – je určena právě Vám.

K téměř každému sportovnímu klání se závodníci zaregistrují. Poslední formalitou, o kterou si Vás dovolujeme poprosit, proto také bude vyplnění velmi krátkého přihlašovacího elektronického dotazníku, který nám slouží k snadnějšímu vyhodnocení. Děkujeme vám mnohokrát za jeho vyplnění a odeslání

Kontaktní adresa

Clipart Svá řešení a případné dotazy či připomínky posílejte:
 1. v elektronické podobě (do subjektu prosím uvádějte vaše celé jméno a verzi, ve které soutěžíte, např.: Pavel Marek - verze 11) na e-mail labyrint@upol.cz;
 2. v dopise klasickou poštou na adresu:
  doc. RNDr. Marta Klečková, CSc,
  Katedra anorganické chemie
  Přírodovědecká fakulta
  Univerzity Palackého
  Křížkovského 10, 771 47 Olomouc
  Telefon: 585 634 430

Další zajímavé soutěže a aktivity

Velké množství soutěží a dalších zajímavých i zábavných aktivit najdete na hlavní stránce projektu STM-Morava, jehož jsou L@byrinty součástí. Můžete také zkusit L@byrinty matematiky, fyziky a chemie nebo se zapojit do soutěží Fermiho úlohy a Mladý vynálezce nebo do projektu Badatel. Na popularizaci a medializaci vědy je zaměřen projekt MedVěd.